نظارت و کنترل از مهمترین مباحث در حال پیشرفت در فناوری است و این امر براساس نیاز روز افزون به حفظ امنیت صورت می پذیرد. آسان ترین، کم هزینه ترین، مطمئن ترین و سریع ترین روشی که امروزه برای حفظ امنیت اماکن و کنترل هر چه بیشتر بر روی آن ها در اختیار قرار دارد. نظارت تصویری یا همان سیستم های CCTV می باشد. باپیشرفت سیستم های امنیتی نظارت تصویری از حالت سنتی خود (CCTV Analogue) به سیستم های  IP، بسیاری از سازمان ها به دنبال روش هایی هستند که سیستم نظارت تصویری را وارد هسته اصلی شبکه خود کنند. امروزه دوربین های تحت شبکه به دلیل تنوع بسیار، در محیط های خانگی، ادارات کوچک و سازمان های بزرگ و کارخانه های صنعتی کاربرد دارد و به دلیل دسترسی های مختلف و امکان تعریف سطوح امنیتی پیچیده، استفاده از دوربین های تحت شبکه هر روز طرفداران بیشتری نسبت به قبل پیدا می کند. سیستم های نظارتی مبتنی بر IP شامل دوربین های تحت شبکه، سرورهای ذخیره سازی و نرم افزار های مدیریت تصاویر می باشد و از محاسن آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:


کیفیت بسیار بالاتر تصویری نسبت به تکنولوژی قدیمی استفاده از بستر شبکه مبتنی بر کابل و فیبر نوری و ارتباطات بیسیم موجود برای انتقال و ضبط تصاویر
استفاده از سیستم (Power Over Ethernet ) انتقال برق از طریق کابل شبکه
توسعه پذیری آسان (ارتقا و افزایش دوربین ها بدون نیاز به تغییر ذخیره در اکثر مواقع)
دسترسی از راه دور به تصویر و تنظیمات دوربین ها
استفاده از تکنولوژی وایرلس برای انتقال تصاویر

شرکت توسعه داده پردازی سپنتا دارای رتبه 3 از شورایعالی انفورماتیک کشور و با 2 دهه سابقه درخشان به عنوان یک شرکت فعال در زمینه طراحی و اجرای سیستم های نظارت تصویری و پردازش تصویر و تیم ارائه دهنده طیف گسترده ای از راه حل ها ی نظارت تصویری با تمرکز بر برنده های سونی، کداکام، مدیکام، GVD ، ایمن آرا پرشین، یونی ویو، اکسوم، شیردال و یوزتا بر آن است تا بر اساس بودجه مشتری، خواسته ها و سطح امنیتی درخواست شده، راه حل نظارت تصویری با کیفیت بالا ، را برای مشتریان خود ارائه نماید. در راستای تحقق این هدف، خدمات و محصولات ما به شرح زیر خواهد بود:

امنیت تقدیر نیست، تدبیر است

برندها

از اینکه به ما اعتماد می کنید سپاس گذاریم

برخی مشتریان ما