“تحول دیجیتال” به چه معناست؟

تحول دیجیتال به معنای استفاده از فناوری دیجیتال برای تغییر یا ایجاد مدل های تجاری کاملاً جدید است. تحول دیجیتال می تواند راهی برای کارآمدتر کردن فرآیندهای تجاری ، بهبود تجربه مشتری یا تغییر پیشنهاد های محصول به طور کلی باشد.

روشی را که یک تجارت اشتراک ماشین مانند Uber یا Lyft صنعت تاکسیرانی را تغییر داده در نظر بگیرید. این شرکت ها به سادگی کسب و کار تاکسی را “مختل” نکردند. در عوض آنها تجارت تاکسی را در اختیار گرفتند و آن را با استفاده از فناوری های دیجیتالی که در زمان توسعه صنعت تاکسی در دسترس نبودند ، تغییر شکل دادند.

در گذشته ، یک وسیله نقلیه به روش دیداری یا فیزیکی – وقتی که با رنگ زرد رنگ آمیزی شده یا تابلویی به قسمت بالای وسیله نقلیه متصل شده بود، نشان می داد که برای کرایه در دسترس است. این شرکت های جدید اشتراک ماشین دریافتند که نشانگر موجود برای کرایه می تواند به جای فیزیکی ، دیجیتال باشد: یک اعلان در یک برنامه ، نه یک سایه رنگ جدید. آنها همچنین فرایند صدا زدن یک ماشین را نیز تغییر دادند: به جای فرآیند فیزیکی تکان دادن دست یا درخواست کمک از یک پیشخدمت ، مصرف کنندگان می توانند از اینترنت برای درخواست دیجیتالی برای یک سواری استفاده کنند.

مشاغل همچنین می توانند با استفاده از فناوری دیجیتال ، پشت صحنه ی روش های مدل های تجاری خود را بیشتر تغییر دهند تا کارآمدتر بوده و بیشتر مورد توجه مشتری قرار بگیرند.

چرا تحول دیجیتال ضروری است؟

بسیاری از فعالیت های تجاری را می توان با استفاده از ادغام فن آوری دیجیتال پیشرفته تر به منظور حذف فرآیندهای دستی، ارتقا داد و یا میزان کارآیی آن را بالاتر برد. هیچ حسابداری ترجیح نمی دهد به جای صفحه رایانه ای به دفتر و قلم و جوهر برگردد. به همین ترتیب ، بسیاری از شرکت ها دریافتند که رایانش ابری باعث کارآیی و پاسخگویی بیشتر تجارت آنها می شود. و بسیاری از توسعه دهندگان دریافتند که وقتی از معماری بدون سرور استفاده می کنند می توانند برنامه ها را با کیفیت بیشتری توسعه دهند.

چگونه مشاغل باید به تحول دیجیتال نزدیک شوند؟

اول و مهمترین کار این است که مشاغل باید تعیین کنند اهداف تجاری برای فرآیند تحول دیجیتال چیست. باید اهداف مشخصی وجود داشته باشد: چه این پیشرفت در روند کار باشد، چه تجارب بهبود یافته ی مشتری، انتشار خطوط تولید جدید یا اهداف دیگر.

تحول دیجیتال به یک تعهد طولانی مدت نیاز دارد. این شامل تغییرات عمیق است، بنابراین به طور معمول یک روند کوتاه مدت نیست. مشاغل نباید به دنبال آن باشند تا از این طریق یک راه حل سریع داشته باشند.

سرانجام ، مشاغل باید اطمینان حاصل کنند که فناوری دیجیتالی که آنها پیاده سازی می کنند مقیاس پذیر است و با رشد شرکت رشد خواهد کرد. حرکت به سمت سخت افزارهای داخلی و سرورهای مدیریت شده داخلی احتمالا مقیاس پذیر نیست، زیرا سخت افزارهای داخلی بنا به تقاضا افزایش نمی یابد و مدیریت اضافی سرور به پرسنل بیشتری نیاز دارد.

آیا تحول دیجیتال نیاز به انتقال ابری دارد؟

رایانش ابری مزایای زیادی نسبت به فناوری پشته های قدیمی دارد و بنابراین بسیاری از مشاغل طی تحول دیجیتال خود دست کم تا حدی به ابر منتقل می شوند. در حقیقت، برای برخی از مشاغل ، انتقال ابر، بخش اصلی تغییر شکل دیجیتالی آنهاست. با این حال ، برخی از مشاغل می توانند بدون اینکه به سمت رایانش ابری بروند ، به صورت دیجیتالی تغییر شکل دهند.

دلایل تجاری خوبی برای انتقال به فضای ابری وجود دارد: هزینه های پایین تر ، انعطاف پذیری بیشتر، قابلیت اطمینان بیشتر ، مقیاس پذیری بیشتر و غیره. روش صحیح این است که ببینیم یک کسب و کار در این مسیر چه چیزی می تواند بدست آورد ، نه فقط به این دلیل که بیشتر شرکت ها این کار را می کنند انتقال ابری صورت پذیرد. با استفاده از این روش ، به جای انتقال غیر سازمان یافته مملو از shadow IT و فرایندهای اضافی، یک حرکت هوشمندانه و کاملاً منظم به سمت رایانش ابری تضمین می شود.

سپنتا ، ارائه دهنده راهکار های شبکه و نظارت تصویری

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید