سنسورهای کم مصرف IOT

حرکت در مسیر ارائه سنجش فراگیر، ساده و زیبا در راه حل های سنجش اینترنت اشیا به سنسورهای بسیار کم مصرف نیاز دارد. از نظر تاریخچه ، سنسور های بزرگ علاوه بر نصب سخت و پرهزینه و پشتیبانی و نگهداری سالانه گران به دلیل وجود باتری ها، در نظارت و امنیت نیز دارای محدودیت هایی می باشد. با این حال ، پیشرفت در فن آوری مصرف انرژی باعث ایجاد نسل جدیدی از سنسورهای بسیار کم مصرف با ماندگاری طولانی شده است که در بسته بندی های بسیار کوچک عرضه می شوند. این سنسور ها، سنسورهای کم مصرف IOT هستند.

سنسورهای جدید امکانات جدیدی را برای کنترل و نظارت بر امنیت ارائه می کنند – به عنوان مثال ، توانایی قرار دادن سنسورهایی که حرکت را مستقیماً روی کشوها ، درها ، پنجره ها ، آثار هنری یا تقریبا هر شی در چند ثانیه کنترل (حفاظت پیرامونی و حفاظت هوشمند) می کنند. سنسورهای سنتی برای این نوع کاربردها بسیار بزرگ و نامناسب هستند.

سنسورهای نسل جدید بسیار کوچکترند ، و نصب ، نگهداری و استفاده از آنها نسبت به سنسورهای قبلی بسیار آسان تر است و متخصصان امنیتی را قادر می سازند تا با کارآیی بیشتر و موثرتر امکانات را محافظت کرده و از دارایی ها محافظت کنند ،همه ی این ها در حالی که هزینه ها نیز کاهش می یابد.

سنسورهای کم مصرف IOT

تا همین اواخر ، فناوری سنجش امنیتی موجود در بازار با پیشرفت هایی که در سایر اشکال الکترونیک (به عنوان مثال رایانه های الکترونیکی شخصی و رایانه ای) مشاهده می شود ، همگام نبوده است. با توجه به محدودیت های سنتی در مورد مصرف برق و استفاده از آن ، حسگرهای امنیتی بسیار بزرگ مبتنی بر فناوری های دهه های گذشته همچنان به عنوان یک استاندارد شناخته می شوند، در نتیجه کاربرد محدودی دارند و همچنان هزینه های بالای نصب را در بر خواهند داشت.

سنسورها نباید بزرگ و مزاحم باشند ، باید با محیط اطراف خود ادغام شوند. علاوه بر این ، استقرار آنها باید با حداقل نیروی کار قابل انجام باشد. این کاملاً ساده و هوشمندانه است و امنیت بهتری دارد. با این حال ، برای اینکه سنسورها کمتر در معرض دید قرار بگیرند و با احتیاط بیشتری در محیط خود ادغام شوند ، باید کوچک باشند و این به باتری های کوچکتر و مدیریت بهتر انرژی نیاز دارد.

راه حل های دقیق تر ، محصولات بهتر

برای تولید نسل بعدی و کوچکتر از سنسورهای IoT، توسعه دهندگان و مهندسان محصولات باید فراتر از اجزای قدیمی استاندارد تشنه قدرت را ببینند. برای کار کردن یک سنسور در توان کم ، به طراحی مدار پیشرفته ای نیاز دارد که مصرف برق را مدیریت و دیکته می کند. این محصولات جدید باید از ابتدا و با استفاده از طرح های پیشرفته مدار و اجزای یکپارچه ساخته شده و مهندسی شوند تا مصرف برق را محدود و کنترل کنند. این مورد نیاز به برق و اندازه باتری ، دو عامل مهم در اندازه و همچنین طول عمر را کاهش می دهد.

یک پایگاه فزاینده از تحقیقات و فنون برای طراحی و مهندسی این حسگرهای الکترونیکی نسل بعدی وجود دارد. شرکت ها و توسعه دهندگان محصول فقط باید سرمایه گذاری کنند و طولی نمی کشد که آنها فشار فزاینده ای را از سوی شرکت های جدیدی که ارائه دهنده محصولات پیشرفته به بازار هستند ، احساس می کنند.

طراحی هوشمند برای مدیریت قدرت بهتر

شرکت های نوپایی مانند CubeWorks ، Everative و Yost Labs سنسورهای بسیار کم مصرف جدید و فوق العاده ای را به بازار عرضه کرده اند. حتی شرکت های مطرحی مانند Analog Devices و NXP نیز به سرعت محصولات حسگر کم مصرف را تولید می کنند.

علاوه بر رقابت بر سر مصرف برق کمتر، سنسورهای جدید فوق العاده هوشمند هستند ، و می توانند برنامه ریزی شوند تا رویدادهای بسیار خاصی را برای پاسخگویی به تغییرات در محیط برنامه ریزی کنند. این هوش در مدیریت نیرو موردی کلیدی است، به سنسورها اجازه می دهد تا بیشتر وقت خود را در حالت خاموش بگذرانند تا زمانی که نیاز به حس و انتقال وجود داشته باشد. یک سنسور هوشمند را تصور کنید که روی در قرار گرفته است و طوری برنامه ریزی شده است که فقط برخی از الگوهای حرکتی را حس می کند و پس از گرفتن پیام رادیویی هشدار به خواب می رود.

مصرف این سنسور بسیار کمتر از سنسور سنتی می باشد و دوام بیشتری خواهد داشت. علاوه بر این ، یک سنسور را تصور کنید که روی دری قرار گرفته است که فقط چند بار در سال باز و بسته می شود. این سنسور می تواند برای بیش از یک دهه در این حالت بسیار کم مصرف قابل استفاده باقی بماند.

سنسورهایی که با استفاده از این نوع فناوری ساخته و مهندسی شده اند علاوه بر اندازه کوچک و بهبود طول عمر ، مزایای بی شماری نیز در عملکرد دارند.

پیشرفت سنسورهای کم مصرف IOT

پایین بودن هزینه های نگهداری و عملیاتی مرتبط با سنسورهای کم مصرف ، تقاضا را برانگیخته و پیشرفت های بیشتری را در فضای سنسور اینترنت اشیا ترغیب می کند. هنگام مقایسه محصولات ، به دنبال سنسورهای فوق العاده هوشمند و بسیار کم مصرف باشید که توانایی مدیریت پیشرفته برق را دارند. برای اطمینان از عملکرد مطلوب و حداکثر کاربرد ، اندازه ، سهولت استفاده و طول عمر را در نظر بگیرید.

علاوه بر این ، هنگام ایجاد راه حل های امنیتی بهتر برای صنایع مختلف ، توسعه دهندگان و مهندسان محصولات اینترنت اشیا باید همچنان به سوالات استراتژیک مربوط به جنبه های اصلی مدیریت توان بپردازند و هنگام توسعه طراحی مدار از آنها استفاده کنند. اگر یک سنسور فقط گاهی اوقات شرایط محیطی را ثبت کند (به عنوان مثال دما یا رطوبت) ، مصرف برق در حالت آماده به کار بسیار مهم است. به همین ترتیب ، فرکانسی که سنسور به بیرون مخابره می کند تا داده های خود را به اشتراک بگذارد ، به طور قابل توجهی بر مصرف برق تأثیر می گذارد.

نسل جدیدی از سنسورها در حال ظهور است که اندازه و طول عمر بی سابقه ای را ارائه می دهد و این سنسورهای بسیار کم مصرف هستند ، ستاره های در حال ظهور در امنیت و نظارت نیز پیشرفته هستند.

سپنتا ارائه دهنده راهکار های نظارت تصویری و شهر هوشمند

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید