محاسبه فضای ذخیره سازی دوربین مدار بسته

آیا به چگونگی محاسبه فضای ذخیره سازی دوربین مدار بسته و ظرفیت هارد دیسک برای دوربین مدار بسته فکر کرده اید ؟ آیا با نتایج مختلف محاسبات آنلاین ذخیره سازی CCTV به اشتباه افتاده اید؟
در واقع، محاسبات ذخیره سازی CCTV و همچنین محاسبه ذخیره سازی هارد دیسک می تواند بسیار آسان باشد.
در این مطلب فرمول محاسبه فضای ذخیره سازی دوربین مدار بسته و همچنین نکات صرفه جویی در ذخیره سازی برای حداکثر ظرفیت ذخیره سازی دوربین CCTV را شرح داده ایم.

فرمول محاسبه فضای ذخیره سازی دوربین مدار بسته :

نرم افزار آنلاین محاسبه ظرفیت ذخیره سازی دوربین می تواند پاسخی سریع به شما بدهد. اما نتایج بسیار دقیق نیستند – ماشین حساب های مختلف ذخیره سازی CCTV،می تواندنتایج متفاوتی را ارائه دهد.
در ادامه فرمول محاسبه ذخیره سازی CCTV DIY ، برای محاسبه ظرفیت هارد دیسک برای دوربین های مدار بسته ذکر شده است:

فضای ذخیره سازی (GB)=بیت ریت (Kbps)* 1000/8 * 3600 * 24 * تعداد دوربین ها * fتعداد روزها/q 1*10^9

*۱۰۰۰/۸ : تبدیل (Kbps) به Bytes
*۳۶۰۰ : برای تبدیل ثانیه به ساعت
*۲۴ : برای تبدیل ساعت به روز
تعداد دوربین ها: تعداد کل دوربین ها
تعداد روز: تعداد کل روز هایی که قصد دارید ضبط تصاویر انجام شود.

با استفاده از فرمول مذکور می توان ظرفیت هارد دیسک برای دوربین و ذخیره سازی آن را محاسبه نمود.

عوامل موثر بر محاسبه فضای ذخیره سازی دوربین مدار بسته :

در ادامه لیستی از عوامل اصلی که می تواند ظرفیت ضبط دوربین CCTV را تحت تاثیر قرار دهد، آورده شده است:

رزولوشن : رزولوشن بالا، به ظرفیت بیشتری برای ذخیره سازی نیاز دارد.

فشرده سازی: فشرده سازی ویدئو نوعی تکنیک است که حجم فایل های ویدیویی را کاهش می دهد و در نتیجه فضای ذخیره سازی CCTV کمتری را اشغال می کند.
فرمت های فشرده سازی ویدیوی متداول شامل H.264، MJPEG و MPEG4 می باشند.

Bitrate: افزایش میزان بیت ریت های دوربین باعث بهبود کیفیت ویدئو می شود، که از سوی دیگر نیز به معنای افزایش ظرفیت مورد نیاز ذخیره سازی CCTV است.
بیت ریت همچنین توسط فرمت های رزولوشن و فشرده سازی تحت تاثیر قرار می گیرد. با رزولوشن پایین و فیلم های بسیار فشرده، میزان بیت ریت کمتری نیاز است.

دوربین : تعداد دوربین های استفاده شده می تواند محاسبات ذخیره سازی CCTV را تحت تاثیر قرار دهد. اگر از دوربین های چندگانه به طور همزمان استفاده شود، فضای ذخیره سازی بیشتری مورد نیاز خواهد بود.

تعداد روز: طولانی تر بودن دوره ضبط CCTV، ظرفیت ذخیره سازی بیشتری را می طلبد. علاوه بر این، محاسبات ذخیره سازی CCTV نیز می تواند تحت تاثیر عوامل دیگر، مانند ضبط صدا، حالت های ضبط (ضبط در حال حرکت و یا ضبط دائم) مقدار فعالیت های حرکتی، شرایط نورپردازی صحنه و غیره قرار گیرد.

حتی اگر فضای ذخیره سازی دوربین یا فضای ذخیره سازی هارد دیسک با فرمول محاسبه ذخیره سازی مطابقت نداشته باشد، جای نگرانی نیست!
به طور معمول، هنگامی کهفضای ذخیره سازی دوربین های مداربسته به حداکثر مقدار خود می رسد تصاویر جدید جایگزین تصاویر قبلی میشوند. فقط به خاطر داشته باشید که قبل از جایگزینی حتما از آنها بک آپ گرفته باشید.

نکات مهمی که می تواند برای به حداکثر رساندن ظرفیت ذخیره سازی CCTV مورد استفاده قرار گیرد:ه

دوربین های IP H.264 را انتخاب کنید

فرمت H.264 می تواند بدون کاهش کیفیت تصویر، حجم ویدیو را ، تا بیش از ۸۰ درصد نسبت به فرمت MJPEG و ۵۰ درصد نسبت به فرمت MPEG-4 کاهش دهد.
برای پوشش مناطق وسیع تر از دوربین های امنیتی PTZ استفاده کنید.
این دوربین ها نه تنها پوشش های گسترده تر نظارتی را پوشش می دهد، بلکه همچنین به شما اجازه می دهد تا اطلاعات بیشتری را شناسایی کنید. شما همچنین با توجه به فرمول محاسبه ذخیره سازی CCTV می توانید فضای ذخیره سازی با دوربین های کمتری را محاسبه کنید.

رزولوشن دوربین را تنظیم کنید

برای بهینه سازی ظرفیت ذخیره سازی دوربین CCTV، شما می توانید رزولوشن دوربین ها را بر اساس مکان هایی که می خواهید نظارت کنید، تنظیم نمایید. برای ورودی های بحرانی با ترافیک زیاد و ضبط ویدیوهای واضح تر، رزولوشن بالاتری نیاز است. در حالی که در مکان هایی با اهمیت کمتر، شما می توانید تصاویر را با وضوح نسبتا پایین تر ضبط کنید.

تنظیم حالت های مناسب ضبط

به طور مثال هنگامی که شما در خانه هستید، می توانید حالت ضبط دوربین را به جای ضبط مستمر به ضبط حرکتی و یا ضبط در طول زمان انتخابی، تغییر دهید.

از هارد (حافظه) خارجی استفاده کنید

ذخیره سازی DVR / NVR خود را با یک هارد خارجی گسترش دهید. در حال حاضر بسیاری از DVR ها و NVR های موجود در بازار، به شما اجازه می دهد یک HDD خارجی را برای فضای بیشتر ذخیره سازی CCTV نصب کنید.

عوامل موثر بر محاسبه ذخیره سازی دوربین مدار بسته :رزولوشن :فشرده سازی:Bitrate:تعداد روز: دوربین: دوربین های IP H.264 را انتخاب کنید.

ضبط صوتی غیر ضروری را غیرفعال کنید

در مکان هایی مانند پارکینگ ها، ضبط فیلم ها با صدا، ضروری نیست. شما می توانید ضبط صدا را غیرفعال کنید تا فضای ذخیره سازی دوربین اشغال نشود.

دوربین های امنیتی را در مناطق کم ترافیک قرار دهید

آلارم های اشتباه ناشی از حرکات ناخواسته ، فضای ذخیره سازی زیادی از دوربین های امنیتی را اشغال می کند. برای استفاده کامل از ظرفیت ذخیره سازی CCTV، از قرار دادن دوربین های امنیتی در مناطق شلوغ اجتناب کنید. همچنین، می توانید تشخیص حرکت دوربین را غیرفعال کنید.

به صورت منظم از فایل های مهم Back Up گیری کنید

شما می توانید به طور مرتب فایل های مهم را به کامپیوتر خود انتقال دهید تا فضای ذخیره سازی بیشتری برای ذخیره ویدیوهای جدید آزاد شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید