آشنایی با BPMS

از جاییکه جهان امروز به سمت BPMS شدن رو به حرکت است لازم است بدانیم که کارکرد این سیستم به چه صورت است و چه مزایایی دارد؟ ابتدا به تعریف آن پرداخته ایم:

BPMS چیست؟

BPMS می تواند جزء حیاتی سازمان شما باشد.

BPMS مخفف “نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار” یا “فرآیند مدیریت فرآیند کسب و کار” است. در هر صورت، BPMS (یا اخیرا iBPMS با “i” با اشاره به “هوشمند”) یک ابزار نرم افزاری است که برای بهبود فرآیندهای کسب و کار سازمان از طریق تعریف، اتوماسیون و تجزیه و تحلیل فرآیندهای کسب و کار استفاده می شود. ما در ادامه تعریف دیگری ارائه می دهیم. BPM، سیاستی است که سازمان ها برای شناسایی، مستند سازی و بهبود فرآیندهای کسب و کار خود استفاده می کنند. نرم افزار BPM برای فعال کردن جنبه های BPM استفاده می شود:

تعریف

قبل از اینکه بتوان هر اتوماسیونی را ایجاد کرد، فرایندها باید مستند شوند، که نیاز به برنامه ریزی و همکاری و همچنین ابزارهایی برای نشان دادن نحوه انجام فرآیند ها دارد. مدل های فرآیند کسب و کار را می توان در BPMS به روش های مختلف ایجاد کرد و سپس مورد بررسی قرار داد تا اطمینان حاصل شود که تصویر دقیقی از روند کار به دست آمده است.

اتوماسیون

اصلی ترین جنبه فرآیند اتوماسیون ، مربوط به کارکرد روزانه کارکنان با توجه قوانین کسب و کارشان می باشد. تولید این اتوماسیون شامل جمع آوری وظایف یا اقدامات و مکانیزم های ورودی (به عنوان مثال فرم ها یا ورودی های سیستم) بر اساس وضعیت و مشی فرایند کسب و کار است.

تجزیه و تحلیل

ابزار BPMS سطوح مختلف گزارش یا ادغام با ابزار گزارش دهی را برای ارائه تجزیه و تحلیل در مورد عملکرد فرایند فراهم می کند. گزارش ها به KPI ها (شاخص های عملکرد کلیدی) وابسته هستند و داده ها را در مورد عملکرد اقدامات فردی، فرایندها، اعضای فرایند و … ارائه می دهند. تجزیه و تحلیل می تواند موانع فرایند را شناسایی کند و فرصت هایی را برای بهبود مستمر فرآیند ایجاد نماید.

بازار BPMS

بازار BPMS بسیار وسیع می باشد. نرم افزار اتوماسیون اداری می تواند از عهده ی پروژه های کوچک تر، که ممکن است نیاز به مواردی مانند شبیه سازی روند و یا مدل سازی فرایند سازمان داشته باشند، بر می آید.

از جاییکه جهان امروز به سمت BPMS شدن رو به حرکت است لازم است بدانیم که کارکرد این سیستم به چه صورت است مزایای اصلی نرم افزار BPM :هزینه ها را کاهش می دهد

مزایای اصلی نرم افزار BPM :

  • هزینه ها را کاهش می دهد
  • پاسخگویی را بهبود می بخشد
  • ناکارآمدی را به حداقل می رساند
  • باعث تعامل با مشتریان می شود
  • تضمین ایجاد نظم
  • مزایای رقابتی را ارائه می دهد
  • چابکی کسب و کار را افزایش می دهد

www.sepantadp.com

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید