پردازش تصویر در دستگاه‌های ATM

ادغام پردازش تصویر در سیستم‌های نظارت تصویری دستگاه های ATM مساله ی چالش برانگیزی است که در چند دهه گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

فعالیت‌های جنایی در دستگاه‌های خودپرداز، مانند سرقت، بارها در سراسر جهان گزارش شده‌است. نه تنها کشورهای در حال توسعه و توسعه‌نیافته، بلکه کشورهای توسعه‌یافته نیز از تهدید برای سرقت دستگاه‌های خودپرداز، ایمن نیستند. فیلم‌های ضبط ‌شده برای بررسی های قانونی پس از سرقت مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای جلوگیری از وقوع جرایم عابر بانک‌ها،  کمک زیادی نمی‌کنند.

بنابراین، تشخیص فوری ارتکاب جرم در ATM با استفاده از دوربین های نظارتی موضوعی بسیار مهم است. با پیشرفت تکنولوژی مدرن، دوربین‌های مداربسته که با تکنیک‌های پردازش تصویر ادغام شده‌اند می‌توانند برای شناسایی فعالیت‌های جنایی در دستگاه خودپرداز استفاده شوند.

الگوریتم های پردازش تصویر متعددی برای تشخیص چهره، تحلیل رفتار غیر طبیعی انسان و تشخیص اشیا غیر قانونی وجود دارد. از این رو، تحقیقات گسترده‌ای برای کاربرد تشخیص جرم ATM با استفاده از دوربین نظارتی انجام شده‌است.

توسعه دهندگان نرم افزار های نظارتی، تشخیص چهره و پردازش تصویر تلاش های بسیاری در این زمینه انجام داده اند که حاصل آن در اجرای یک سیستم نظارت می تواند چشمگیر باشد. در ادامه چند مورد از مشکلاتی که از طریق اعمال سیستم نظارت تصویری در دستگاه های ATM می تواند برطرف شود را عنوان کرده ایم:

  • رفع اختلافات: ممکن است مشتری ادعا کند که دستگاه خودپرداز پول نقد درخواستی را توزیع نکرده است. در این حالت ، دوربین نصب شده کمک می کند تا مسئول دستگاه بفهمد چه اشتباهی رخ داده است.
  • مقایسه داده ها: سیستم های دوربین مدار بسته با استفاده از فناوری دیجیتال می توانند امکان ضبط عکس و فیلم از وقایعی که در هر عملیات رخ می دهد، را فراهم کنند. عکس ها با نشانگرهای زمانی و شواهد می توانند در جستجوی داده های ویدئویی مربوط به معاملات بانکی خاص و تصاویر افراد بسیار مفید باشند.
  • پاسخ دهی مؤثرتر: به لطف فناوری مدرن، دوربین های امنیتی ATM و سیستم های هشدار دهنده می توانند در یک شبکه واحد ادغام شوند. این نرم افزار سناریوهای مختلفی را برای پاسخ به اقدامات مختلف جنایی از جمله استفاده از کارت تقلبی یا مبهم بودن دوربین فراهم می کند. هشدار تلاش برای یا آسیب رساندن یا سرقت دستگاه خودپرداز، هر چه که باشد ، به مرکز نظارت ارسال می شود.

ادغام پردازش تصویر در سیستم‌های نظارت تصویری دستگاه های ATM مساله ی چالش برانگیزی است که در چند دهه گذشته مورد توجه قرار گرفته است....

  • اطلاعات در مورد مجرمان: یک سیستم نظارت تصویری، به شرطی که به درستی تنظیم شده باشد می تواند به یک مؤسسه مالی کمک کند تا از اقدامات  غیرقانونی جلوگیری کند یا اگر قبلاً اتفاق افتاده است ، تصاویر یا فیلم ها را به سرویس های امنیتی و سازمان های اجرای قانون ارائه دهد.
  • سیستم متمرکز نظارت تصویری: سیستم های نظارت تصویری مدرن امکان انتقال اطلاعات از بسیاری از منابع داده به مرکز نظارت را فراهم می کنند و بدین ترتیب کار مراکز خدمات مشتری، خدمات امنیتی، سرپرستان سیستم و ارائه دهندگان خدمات را تسهیل می کند.

ادغام پردازش تصویر در سیستم‌های نظارت تصویری دستگاه های ATM مساله ی چالش برانگیزی است که در چند دهه گذشته مورد توجه قرار گرفته است....

  • شناخت و استفاده از تصاویر: سیستم های دوربین مدار بسته با تجزیه و تحلیل ویدئویی پیشرفته ، همراه با جمع آوری داده های بیومتریک می توانند برای شناسایی افراد یا مجرمان دارای لیست سیاه استفاده شوند.
  • پیشگیری از تهدیدات: نرم افزار هوش مصنوعی می تواند ویژگی های صورت ، حرکات و رفتاری یک فرد در دستگاه خودپرداز را شناسایی کند. با استفاده از نظارت تصویری ، می توان از آن برای شناسایی فعالیت مشکوک یا غیر طبیعی استفاده کرد ، بنابراین به محافظت از دارایی های بانکی و داده های حسابدار کمک می شود.
  • افزایش وفاداری مشتری: هرچه بانک امن تر باشد ، اطمینان بیشتری به مشتریان خود می دهد. یک سیستم نظارت تصویری مؤثر می تواند نقش مهمی در افزایش احساس امنیت و گسترش وفاداری داشته باشد. سیستم های نظارت تصویری نمی توانند از لحاظ جسمی مانع از نفوذ به پایگاه داده شوند ، اما می توانند در شناسایی مجرمان و تلاش آنها برای استفاده از کارت های دزدیده شده در دستگاه های خودپرداز بسیار مؤثر باشند.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید