راهنمای شهرهای هوشمند

امنیت شهرهای هوشمند ابتکاری برای شناسایی چالش های امنیت سایبری آنها و ارائه ی راه حل های کارآمد برای رفع این چالش ها است. مفهوم یک شهر هوشمند گسترده است و بسیاری از سازمان ها در سراسر جهان در تلاشند تا راه حل های هوشمندانه ای برای کارآیی، کارآمدی ، راحتی ، سازگاری با محیط زیست و ایمن سازی مناطق شهری به کار گیرند. تعداد بسیار کمتری به فکر امنیت سایبری شهرهای هوشمند هستند.

هرچه فناوری اطلاعات بیشتر در ایجاد و بهره برداری از یک شهر هوشمند دخیل باشد، خطر بالقوه بیشتر است که اگر در ابتدا به آن توجه نشود، پس از صرف هزینه و پیچیدگی ها برای ایجاد شهر هوشمند، پرداختن به مشکلات امنیتی دشوارتر خواهد بود. و در پایان ، این شهر آسیب پذیر است.

برای پوشش چالش های امنیت سایبری در شهرهای هوشمند ، دستورالعمل هایی درباره نقش امنیت اطلاعات در دپارتمان شهر هوشمند (SCD) منتشر شده است.

هدف این راهنما ایجاد مبنای اولیه ای در هنگام توسعه امنیت اطلاعات در SCD است یعنی: پشتیبانی از خدمات شهر هوشمند.

امنیت شهرهای هوشمند ابتکاری برای شناسایی چالش های امنیت سایبری آنها و ارائه ی راه حل های کارآمد برای رفع این چالش ها است. مفهوم یک شهر هوشمند ...

در این راهنما، در شهرهای هوشمند ، امنیت اطلاعات نقش مهمی در محافظت از سطوح محرمانه ، در دسترس بودن و یکپارچگی و همچنین ثبات در حمایت از اماکن پایدار و قابل سکونت دارد. این راهنما تصویری از عناصر اصلی برای دستیابی به ایمنی بهتر و انعطاف پذیری آن ارائه می دهد.

محمد امین حسبینی ، عضو هیئت مدیره و کارشناس امنیت شهرهای هوشمند در آزمایشگاه کسپرسکی گفته: “این دستورالعمل ها، گامی دیگر در جهت تأمین امنیت شهرهای هوشمند (SSC) هستند. ما می خواهیم با توسعه بینش های مفید و تبادل تخصص با افرادی که مسئولیت توسعه و مدیریت شهرهای هوشمند را بر عهده دارند ، درک همه از نیازهای شهر هوشمند را ارتقا بخشیم. این سند براساس تجربه اعضای جامعه SSC که در مدیریت سایبری و سایر متخصصان امنیتی هستند ، از آزمایش کنندگان نفوذ تا کارشناسان امنیت صنعتی، می باشد. “

رئوس راهنمای نقش امنیت و مصنوعات امنیت سایبری وزارت شهر هوشمند شامل موارد زیر است:

  • SCD
  • مسئولیت های امنیت سایبری SCD
  • دولت و پشتیبانی رهبری
  • پشتیبانی از زیرساخت ها
  • بهینه سازی مدیریت ریسک
  • حمایت قانونی
  • هوش جمعی و همکاری

در مورد شهر هوشمند بیشتر بخوانید:

www.sepantadp.com

با کارن کارت آشنا شوید:

www.karenkart.com

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید