برخی مزایای دوربین های تحت شبکه ، نسبت به دوربین های آنالوگ

یک دوربین مدار بسته امنیتی IP مزایای بسیاری، نسبت به یک دوربین آنالوگ ارائه می دهد. دوربین های تحت شبکه سیگنال خود را از طریق شبکه ارسال می کنند و نسبت به سیگنال آنالوگ، امکان انتقال اطلاعات بیشتری به DVR را فراهم می کنند. و اما بزرگترین مزایا کدام است؟

وضوح تصویر ( رزولوشن )

سیستم های دوربین مدار بسته ای که از سیستم IP استفاده می کنند، چه با کابل و چه بی سیم، دارای چندین مزیت هستند. آنها می توانند با وضوح بالاتر ضبط کنند. این بدان معناست که با بزرگنمایی، تصاویر مبهم و تار نمی شود.  دوربین های تحت شبکه می توانند تصاویری تا ۶ برابر وضوح تصویر دوربین های آنالوگ ضبط کنند. در واقع، تفاوت در کیفیت دوربین نیست ، بلکه میزان اطلاعاتی است که می توان از طریق یک سیستم IP منتقل کرد.

تجزیه و تحلیل

DVR در یک سیستم آنالوگ نمی تواند رویدادها را برجسته (Mark) کرده و این موارد را ذخیره کند. برای پیدا کردن یک لحظه خاص ، باید تا زمانی که آن را پیدا کنید ، تمام فیلم ها را بازبینی کنید. برای رویدادهای امنیتی که ممکن است یک شبه اتفاق بیفتد، این به معنی جستجو در ساعت ها فیلم است. یک سیستم IP می تواند بر اساس پارامترهای خاص رویدادها را برجسته یا نشانه گذاری کند. این موارد می تواند شامل تشخیص حرکت، دستکاری دوربین و طیف وسیعی از وقایع دیگر باشد.

 مقیاس پذیری(Scalability)

سیستم آنالوگ در مورد تعداد دوربینی که می توانید به یک DVR وصل کنید محدودیت ایجاد می نماید. همچنین برای هر دوربین به کابل کشی جداگانه ای احتیاج دارید. دوربین مدار بسته IP از NVR استفاده می کند. هر دوربین در یک محدوده خاص به یک سوئیچ واحد متصل شده و سپس این سوئیچ می تواند به NVR ها متصل گردد. بنابراین در هزینه های کابل کشی ، نصب و راه اندازی و نگهداری آن صرفه جویی زیادی خواهد شد. حتی می توان از Power over Ethernet (PoE) جهت تأمین برق دوربین ها نیز استفاده نمود.

علاوه بر این ، دوربین های IP قادر به نمای دید بهتری هستند. این بدان معنی است که می توان منطقه ای را که قبلاً چندین دوربین برای رصد آن استفاده می شده ، با یک دوربین پوشش داد. دوربین مدار بسته IP ممکن است دارای هزینه اولیه بالایی باشد ، اما در درازمدت باعث کاهش هزینه و پس انداز خواهد شد. شما می توانید از دوربین های کمتری استفاده کنید ، کابل کشی کمتری داشته باشید ، به نگهداری کمتری نیاز خواهید داشت و نیازی به سرمایه گذاری سنگین برای DVR نیست. در هنگام جستجوی رویدادهای خاص در فیلم نیز زمان قابل توجهی، صرفه جویی خواهید کرد.

با ما در تماس باشید.

www.sepantadp.com

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید