نظارت تصویری در بیمارستان ها

نظارت تصویری در بیمارستان ها و مراکز درمانی، نه تنها برای افزایش امنیت، بلکه برای کنترل هزینه ها ابزاری مؤثر است. دوربین های مدار بسته می توانند برای محافظت از کارمندان بیمارستان و بیماران در برابر نقض امنیت کار کنند و مستندات ارزشمندی را ارائه دهند که برای افزایش بهره‌وری و جلوگیری از ادعاهای نادرست مورد استفاده قرار گیرد. فناوری تصویری IP در حالی که دارای مزایایی از جمله نظارت از راه دور و قابلیت ذخیره سازی است ، انعطاف پذیری بیشتری هم در سیستم های نظارت تصویری ارائه می دهد.

مزایای نظارت تصویری در بیمارستان

افزایش امنیت – دوربین های امنیتی مستقر در بیمارستان به جلوگیری از وقوع جرم کمک می کنند و همچنین به اپراتورها این امکان را می دهند تا مراقب بیماران باشند و بر عیادت کنندگان نظارت داشته باشند.

بهبود بهره وری کارگران – وجود دوربین های نظارتی در محل می تواند ارتباط بین بخش های بیمارستانی یا ساختمان ها را بهبود بخشد و باعث افزایش بهره وری شود.

جلوگیری از ادعاهای نادرست – در مواردی سوء تفاهم هایی رخ می دهد، شواهد تصویری از دوربین های امنیتی در مرکز می توانند چنین ادعاهایی را روشن سازد.

حل و فصل اختلافات کارمندان – اختلافات کارمندان با دسترسی به تصاویر دوربین ها می تواند حل و فصل شود چرا که دوربین های مدار بسته می توانند حوادث مورد نظر را مشخص کنند.

نظارت مداوم در زمان مشخص – نظارت تصویری سبب می شود تا کارمندان مجاز بیمارستان، بتوانند مناطق بحرانی را بطور مداوم و در زمان مشخص رصد کنند.

نظارت تصویری در بیمارستان ها و مراکز درمانی، نه تنها برای افزایش امنیت، بلکه برای کنترل هزینه ها ابزاری مؤثر است. دوربین های مدار بسته می توانند...

ذخیره سازی دیجیتال – بیمارستان هایی که تصمیم به نصب سیستم نظارت تصویری تحت شبکه دارند می توانند از مزایای ذخیره دیجیتال نیز استفاده کنند. سیستم های IP به کاربر امکان می دهند فیلم های ضبط شده را روی سرورهای شبکه، هارد دیسک ها یا NVR ها ذخیره کند، و این در حالی است که تصاویر با قابلیت جستجوی پیشرفته در اختیار کاربران مجاز، است.

مستند سازی تصویری برای تحقیقات – دوربین های مدار بسته می توانند مستندات تصویری ارزشمندی را برای تحقیقات مربوط به فعالیت های مجرمانه و سایر وقایع خاص که در مراکز بهداشتی و درمانی اتفاق افتاده اند فراهم نمایند.

مانیتورینگ از راه دور – نظارت از راه دور ابزاری بسیار مفید در تجهیزات پزشکی است. نظارت تصویری به کارمندان بیمارستان اجازه می دهد تا فیلم های دوربین امنیتی را از راه دور و از هر رایانه ای با دسترسی به شبکه مشاهده کنند.

معایب نظارت تصویری در بیمارستان ها

اتکا زیاد به سیستم – در حالی که نظارت تصویری بخش مهمی از برنامه امنیتی بیمارستان است، اما بسیار مهم است که تعداد مناسبی پرسنل امنیتی نیز حضور داشته باشند.

حریم خصوصی – دوربین های امنیتی ابزاری مؤثر برای نظارت بر بسیاری از بخش های بیمارستان هستند، اما هنگام تعیین مکان دوربین، باید حریم خصوصی بیمار نیز در نظر گرفته شود.

تنظیم – اگر اتصالات دوربین امنیتی دستکاری ویا آسیب دیده باشد، سیگنال ویدیویی از بین می رود. در نتیجه سایر اقدامات امنیتی برای ایجاد یک سیگنال قطع شده نیز باید انجام شود.

پیکربندی دوربین های امنیتی تجهیزات پزشکی

هنگام تعیین مکان نصب مناسب دوربین های نظارت تصویری برای بیمارستان یا مراکز درمانی ، فاکتورهای زیر باید در نظر گرفته شود:

چه سیستم های امنیتی فعلی در بیمارستان وجود دارد؟ آیا این مرکز از پرسنل امنیتی برخوردار است؟ بیمارستان دارای چند ساختمان است؟ آیا پارکینگ به بیمارستان وصل شده است؟ آیا گزارشی از فعالیت مجرمانه در محل وجود داشته است؟ آیا مشاجره ای بین کارمندان وجود داشته است و آیا در طی این مشاجره وجود نظارت تصویری ضروری بوده ؟ آیا این بیمارستان با مطالباتی مواجه شده است که نه اثبات می شود و نه می توان آن را رد کرد؟ بحرانی ترین مناطق این مرکز کدام نقاط است؟

برای راه حل های هوشند سازی با ما همراه باشید:

www.sepantadp.com

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید