Unicast ، Multicast یا هر دو: کدام یک مناسب است؟

در سیستم های نظارت تصویری، دو روش برای انتقال تصاویر از دوربین تا مقصد (مکان پخش تصاویر) وجود دارد : انتقال unicast و یا انتقال multicast. هر روش انتقال دارای جوانب مثبت و منفی است ونیازهای کاربردی هر نصب نشان می دهد که بهترین روش انتقال چیست.(Unicast ، Multicast)

در به روزرسانی یا به کارگیری یک سیستم جدید نظارت تصویری، برای کنترل استفاده از پهنای باند، باید به دنبال روش هایی بود. عملکردهای کلیدی در VMS وجود دارد که کنترل ترافیک را بهبود می بخشند، پهنای باند را به حداکثر می رسانند وکمک می کنند تا بیشترین استفاده را از سیستم خود داشته باشید. اما قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم ، لازم است unicast و Multicast را تعریف کنیم.

انتقال unicast به عنوان یک ارتباط مستقیم یک به یک، بین دوربین و کلاینت برنامه تعریف می شود. بنابراین ، اگر سه اپراتور درخواست مشاهده فیلم از یک دوربین مشابه را داشته باشند، سه نسخه از همان فیلم بر روی شبکه پخش می شود و هر یک به یکی از اپراتورها رله می گردد.

در سیستم های نظارت تصویری، دو روش برای انتقال تصاویر از دوربین تا مقصد وجود دارد.(Unicast ، Multicast) یک VMS هوشمند، مانند نرم افزار امنیتی شیردال....

در انتقال multicast، ارتباط مستقیمی بین مبدا و مقصد وجود ندارد. اپراتور به یک آدرس IP Multicast مسیر ویدئو متصل خواهد شد که در بین همه کاربران به اشتراک گذاشته شده است. بنابراین دوربین تحت شبکه تنها با استفاده از آدرس IP تعیین شده multicast خود ، یک کپی از جریان فیلم را ارسال می کند و مقصد از طریق شبکه به سادگی به جریان موجود متصل می شود.

در سیستم های نظارت تصویری، دو روش برای انتقال تصاویر از دوربین تا مقصد وجود دارد.(Unicast ، Multicast) یک VMS هوشمند، مانند نرم افزار امنیتی شیردال....

همانطور که گفته شد ، هر کدام از این روش ها جوانب مثبت و منفی دارند. Unicast از دیدگاه شبکه نیاز به پیکربندی کمتری دارد. همچنین نیاز دارد که دوربین ها از اتصالات همزمان پشتیبانی کنند. اما این روش  نیاز به پهنای باند بیشتری دارد زیرا داده های بیشتری به طور همزمان از طریق شبکه در حال جابجایی هستند ، و می تواند LAN را خراب کرده و با سایر سیستم ها تداخل کند.

روشMulticast  مستلزم این است که دوربین ها نیز از انتقال multicast پشتیبانی کنند، که معمولا همین طور هم هست، و به کمک واحد IT در راه اندازی شبکه ای با قابلیت multicast با روتر و سوئیچ های دارای multicast این پشتیبانی انجام می شود. با تلاش و کمی زمان بیشتر برای راه‌اندازی ، multicast یک مزیت آشکار نسبت به unicast دارد: این روشی بهتر برای به حداقل رساندن ترافیک شبکه و بهینه سازی پهنای باند در نصب هایی است که چندین کاربر همزمان به منبع ویدیوی زنده دسترسی دارند. به طور کلی در شرایطی این اتفاق می افتد که همه اپراتورها دوربین های یکسانی را مشاهده کنند.

داشتن VMS  ای که به سادگی از unicast و multicast پشتیبانی کند کافی نیست. بیشتر اوقات ، انعطاف پذیری بیشتری لازم است. شبکه ها پیچیده هستند و IP همه منابع ویدئویی به طور یکسان منتقل نمی شوند. همه بخش های یک شبکه لزوما از multicast پشتیبانی نمی کنند، بنابراین به طور خودکار در unicast انتقال می یابند. نمونه هایی از این موارد، مواقعی است که اتصالات دوربین، از راه دور با دوربین یا اپراتورهایی از طریق شبکه دسترسی دارند.

اگرچه یک VMS هوشمند، مانند نرم افزار امنیتی شیردال همانند یک پلت فرم امنیتی یکپارچه، می تواند ضبط دوربین های multicast و unicast را همزمان انجام دهد.

نهایتا مهم ترین مساله، انتخاب یک سیستم نظارت تصویری صحیح است. این انتخاب صحیح منجر به کارایی بهتر و رفع نیاز های شما خواهد شد.

 

www.sepantadp.com

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب


هیچ نظری وجود ندارد