گرایش های آنالیز تصویری ۲۰۱۹

نرم افزار آنالیز تصویری از ویژگی های خوب سیستم های مدرن نظارت تصویری است. در یک مطالعه، تحقیقات قتل در عرض چند دقیقه با استفاده از آنالیز ویدیویی حل شد. همچنان در زمینه ی سوءاستفاده از حجم زیاد داده های ویدئویی که روزانه توسط میلیون ها دوربین امنیتی در سراسر جهان ضبط می شود نیز، موفقیت هایی به دست می آید.

چندین سال است که هوش مصنوعی در فناوری های امنیتی مورد استفاده قرار گرفته است اما همچنان فناوری است که جای ارتقا و پیشرفت دارد .

با شروع سال ۲۰۱۹ Trevor Matz، مدیر عامل شرکت BriefCam، سه شاخه را برای آنالیز محتوای ویدیو در نظارت ویدیویی و محتوای ویدیویی، ارائه می دهد که هوش مصنوعی به همراه تشخیص چهره و پردازش ابری از آن استفاده می کند.

ماتز ، رئیس کانون کانکون BriefCam ، معتقد است: “نرم افزار پایش تصویری مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) و و تکنولوژی deep learning است ، مورد توجه بسیاری از محققان واقع شده است و به دلیل سرعت فوق العاده و قابلیت های هوشمند ، بسیاری در حال یافتن راه های جدیدی برای استفاده از آن هستند.”

مثال هایی از کابرد نرم افزار آنالیز تصویری به شرح زیر می باشد:

  • مشاغل کوچک برای برنامه ریزی فعال و استراتژیک برای افزایش تجربه خرید ، فروش بیشتر و وفاداری بیشتر مشتری
  • سازمان های بهداشت و درمان برای عملیاتی مانند پیدا کردن افراد غیرمجاز در مناطق ممنوعه.
  • مراکز حمل و نقل برای بهبود عبور و مرور مسافران
  • شهرداری ها برای حفظ امنیت خیابان های شهر

هوش مصنوعی این امکان را برای مشاغل و مجری های قانون فراهم می کند تا تصمیمات درست و مبتنی بر داده ها را به منظور افزایش راندمان عملیاتی اتخاذ کنند و همچنین امکان تشخیص و جلوگیری از مسائل احتمالی قبل از ظهور به آنها داده می شود.

نرم افزار آنالیز تصویری از ویژگی های خوب سیستم های مدرن نظارت تصویری است. در یک مطالعه، تحقیقات قتل در عرض چند دقیقه با استفاده از آنالیز ویدیویی حل ...

هرچه در مورد آنالیز محتوای ویدیویی بررسی شود ، نقش چشمگیر تشخیص چهره بیشتر خودش را نشان می دهد. همچنین پردازش لبه و محاسبات ابری باعث تسریع در آنالیز محتوای ویدیویی خواهد شد.

با افزایش محبوبیت نظارت تصویری ، نیاز به حفظ پهنای باند ، افزایش پردازش ابری و محاسبات لبه است. وخواهیم دید که استفاده از آنالیز تصویری با پشتیبانی هوش مصنوعی در بسیاری از صنایع مانند حمل و نقل ، آموزش عالی ، مراقبت های بهداشتی ، مشاغل کوچک و موارد دیگر بسیار گسترده تر خواهد بود.

 

www.sepantadp.com

با نرم افزار پایش تصویری ایرانی  شـــــــــــــــــیردال آشنایی دارید؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید